Randaberg – 16. august: RULLESTOLRUGBY finale. Born to Run vs Wheels of Destruction. NM-veka 2018, 16. august, Randaberg. (Foto: Dag Oliver / relaxedsports.com via Norges Idrettsforbund)
Velkommen!

Vi er veldig glad for å ha tre lag med på Norgesmesterskapet i Rullestolrugby 2019. Det er lagt mye jobb i å gjøre dette arrangementet til det største og beste vi noen gang har sett i rullestolrugby i Norge. Hvis vi møter noen utfordringer før, under eller etter arrangementet, ber vi dere om å gi oss beskjed, så vi kan gjøre alt vi kan for at opplevelsen skal bli perfekt for dere, i tillegg til å bli bedre neste år.

Vi har to mål med dette arrangementet.
1.     Vise frem den fantastiske idretten vi driver med, til det lokale folket og på nasjonalt fjernsyn.
2.     Lage en morsom og seriøs turnering som gir alle med seg litt ekstra med hjem.
 
En spesiell takk til alle de frivillige, klassifisører, dommere og sekretariat, som har dedikert sin tid for å være en del av dette arrangementet.

Nytt i år er at det arrangeres en Paracamp i rullestolrugby i forkant av NM. Dette foregår på onsdag og torsdag i Forum Expo hallen i Stavanger.
Denne er åpen for både eksisterende og nye utøvere, ressurspersoner og andre interesserte.
Arrangementet er gratis for alle som ønsker å delta.
Vi takker Rogaland idrettskrets og Gjensidigestiftelsen for økonomisk støtte til Paracampen.
 
På vegne av Norges Rugbyforbund, ønsker jeg dere alle hjertelig velkommen.
 
Erik Baret
Turnerings direktør (TD)


Tidsplan

Onsdag 26/6
Paracamp Forum Expo, Ishockeyveien 1, Stavanger
9-10:00 Innsjekk
10-13:00 Økt 1, Oppvarming, innføring i teknikker
13-14:00 Lunsj med brødmat og noen ord fra våre samarbeidspartnere:
Lena Lyseggen fra Coloplast www.coloplast.no
Kjartan Dirdal fra Prima Assistanse www.prima-assistanse.no
Heidi Josephson fra Ecura www.ecura.no
14-17:00 Økt 2, oppvarming, innføring i regler og korte treningskamper
17-19:00 Sosialt og varm mat
 
Torsdag 27/6 (Denne dagen deler vi hallen med El-innebandy)
Paracamp Forum Expo, Ishockeyveien 1, Stavanger
08:00 Hallen åpner
09-10:00 Innsjekk
10-11:30 Økt 1
11:30-12:30 Lunsj (vi serverer brødmat, juice og kaffe)
Noen ord fra våre samarbeidspartnere.
12.30-15:00 Økt 2, Treningskamper
15-15:30 Pause (Frukt)
15:30-18:30 Økt 3, Treningskamper
18:30-20:00 Middag
På kvelden har vi tilgang til Vågenhallen i Sandnes.
Lagene får egne lagområder i hallen. Deres utstyr kan plasseres i hallen allerede denne dagen hvis dere ønsker.
 
Fredag 28/6
08:00 Hallen åpner
09:00 Morgenmøte (lagledere, dommere, turneringsleder, andre ansvarlige)
10:00 Kamp 01. Born to Run – Wheels of Destruction
12:30 Kamp 02. Hot Wheels – Wheels of Destruction
15.00 Kamp 03. Hot Wheels – Born to Run
17:00 Felles middag i hallen
19:00 Hallen stenger
 
Lørdag 29/6
09:00 Hallen åpner
09:30 Generalprøve på inntog til finalekampen
10:45 Gullkampen mellom de to beste fra dagen før (live på NRK1).
13:00 Premieutdeling
15-17:00 Oppvisningskamp med blandede lag i Geoparken, Stavanger sentrum
18:00 Felles middag på Egon Stavanger Sentrum

Hotell

De fleste har allerede booket hotell.
Oslo Rullestolrugbyklubb har booket seg inn på Scandic Stavanger City.
https://www.scandichotels.no/hotell/norge/stavanger/scandic-stavanger-city
Klyve IL, dommere og sekretariat er booket inn på Clarion hotel Energy.
https://www.nordicchoicehotels.no/hotell/norge/stavanger/clarion-hotel-energy

Mat

Det vil være kiosk i hallen med vått og tørt til stor og liten.
Fredag serverer vi Pizza til utøvere, hjelpere og frivillige, til middag i hallen kl. 17:00
Lørdag spiser utøvere, hjelpere og frivillige felles middag kl. 18:00 på Egon Stavanger sentrum
Skulle du ha noen allergi er behov for spesialkost, ber vi om at du gir beskjed om dette så tidlig som mulig.

Premieutdeling

Premieutdelingen vil skje i hallen etter finalekampen.

Transport

Vi tilbyr transport mellom flyplass, hotellene og hallene.
Kontakt transportansvarlig for å få dekket ditt transportbehov innen 20. Juni.
Behov meldt etter dette kan ikke garanteres dekket.
Transportansvarlig: Ina-Camilla Lysnes
Mobil: 951 08 102
E-post: ina-camilla@hotmail.com

Turneringsform

På fredag spiller vi kamper hvor alle lag møter hverandre.
På lørdag spiller vi gullfinale mellom de to beste lagene fra fredag.
Denne vil sendes live på NRK1.

Kart

På kartet nederst på siden, og på denne linken ser dere hotellene, stedet for felles middag på lørdag kveld, og arenaene vi skal være på.
I tillegg er det markert banen de skal spille 7s rugby på torsdag og fredag.
Dette er en gren med få spillere på hvert lag og mye fart, noe som gjør den veldig publikumsvennlig.
Hvis du har mulighet, oppfordres du til å ta en titt.
 
Oversikt over Geoparken og hvor vi skal være.



Regler

Det spilles med offisielle IWRF regler med disse modifikasjonene:
Alle spiller med klassifisering poeng på sine spillere ihht. IWRF reglement, og 4.0 poeng på Paraplegikere.
Gående spiller evt. på dispensasjon som 4.5 poeng.

Spillerlister

Born to Run
Klubb: Oslo Rullestolrugbyklubb
Draktfarge: Rød/Svart
Lagleder: Jonny Grimestad
Trener: Lukas Galdikas
Ass Trener:
Kaptein: Jaroslaw Fajfer
Ass Kaptein: Kari Kjelskau

Spillere:
Nr. 1 – Jonny Grimestad – 4.0p
Nr. 2 – Jaroslaw Fajfer – 4.0p
Nr. 3 – Kari Kjelskau – 4.0p
Nr. 5 – Ole Flote – 0.5p
Nr. 7 – Gunhild Bottolfsen – 1.5p
Nr. 8 – Lars Løberg – Ikke klassifisert
Nr. 9 – Julie Gran Jacobsen – 4.0p
Nr. 11 – Christian Breivik – Ikke klassifisert
Nr. 12 – Helga Jerven – Ikke klassifisert
Nr. 13 – Adrian Jektvik – 4.0p
Nr. 14 – Marius Bacher – 1.5p


Hot Wheels
Klubb: Trondheim Rugbyklubb
Draktfarge: Lilla
Lagleder Øystein Christie
Trener: Øystein Christie
Ass Trener: Haakon Gunleiksrud
Kaptein: Jo Magnus Torvik
Ass Kaptein: Eva Henriksen
Hjelper: Andrew Williams

Spillere:
Nr. 3 – Haakon Gunleiksrud – 4.5p
Nr. 7 – Eva Henriksen – Ikke klassifisert
Nr. 10 – Jo Magnus Torvik – 1.0p
Nr. 23 – Øystein Christie – 1.0p


Wheels of Destruction
Klubb: Klyve Idrettslag, Skien
Draktfarge: Oransje
Lagleder: Erik Lillelund Innleggen
Trener: Martin Farmen
Ass Trener: Lars Ivar Eilerås
Kaptein: Steffen Berge Kommedal
Ass Kaptein: Marius Nielsen
Mekaniker: Rolf A. Farmen
Mekaniker: Fredrik Revfem
Tolk: Ingrid Kittilsen
Tolk: May Linn Wiik

Spillere:
Nr. 6 – Marius Nielsen – Ikke klassifisert
Nr. 8 – Lars Ivar Eilerås – 1.5p
Nr. 16 – Stig Anders Johnsen – 0.5p
Nr. 17 – Steffen Berge Kommedal – 3.0p
Nr. 19 – Vetle Paus Knudsen – Ikke klassifisert
Nr. 20 – Lars Varnerud – 1.5p
Nr. 21 – Morten Marius Skau – 2.0p
Nr. 55 – Martin Farmen – 4.0p

Ansvarlig dommere og sekretariat

Erik Baret

Dommere

Ewelina Kaminska (Polish Wheelchairrugby)
Rolf A. Farmen (Klyve IL)
Egzon Kuka (Oslo Rullestolrugbyklubb)

Sekretariat

Anja-Beate Berge (Klyve IL)
Lene T. Branstad (Oslo Rullestolrugbyklubb)
Sigrid Eide Stensvoll (Klyve IL)
Stein Henriksen (Oslo Rullestolrugbyklubb)

Klassifisering

Alle utøvere må være klassifisert eller klassifiseres på denne turneringen for å kunne spille.
Utøvere som må klassifiseres meldes til ansvarlig Gunhild Bottolfsen.
Tidsplan for klassifisering meddeles lagledere på lagleder chat.

Klassifisører

Nina Enersen
Tone Bråtteng

Kontaktinfo

Turneringsleder: Erik Baret
E-post: erik.baret@rugby.no
Telefon: 91689746

Ansvarlig Klassifisering: Gunhild Bottolfsen
E-post: gunhild63@gmail.com

Ansvarlig Transport, kiosk og bevertning: Ina-Camilla Lysnes
E-post: ina-camilla@hotmail.com



Takk til våre samarbeidspartnere

Randaberg – 16. august: RULLESTOLRUGBY finale. Born to Run vs Wheels of Destruction. NM-veka 2018, 16. august, Randaberg. (Foto: Dag Oliver / relaxedsports.com via Norges Idrettsforbund)

Resultater

KampLag ALag BResultat
1Born to RunWheels of Destruction49-59
2Hot WheelsWheels of Destruction16-53
3Hot WheelsBorn to Run18-65
FinaleBorn to RunWheels of Destruction48-57

Informasjon til publikum

Vi ønsker alle hjertelig velkommen til ett forrykende Norgesmesterskap i Rullestolrugby 2019.

Fredag åpner vi dørene kl. 09:00 og stenger kl. 17:00.
10:00 Kamp 01. Born to Run – Wheels of Destruction
12:30 Kamp 02. Hot Wheels – Wheels of Destruction
15.00 Kamp 03. Hot Wheels – Born to Run

Lørdag åpner vi dørene kl. 10:00 og stenger kl. 14:00
10:45 Finalekamp som sendes live på NRK1.
13:00 Premieutdeling

Det vil være gratis inngang.
Kiosken vil kunne tilby is, brus, enkel mat, sjokolade og selvfølgelig våre legendariske vafler!
Der vil det også være mulig å kjøpe publikums effekter og supportertrøyer.

Skulle dere ha spørsmål under arrangementet, kan disse besvares av vårt kioskpersonell.

Her kan du se finalekampen fra NM-Veka 2018 for å få en smakebit.