Klassifiserings instruksjon fra IWRF på Vimeo.

Denne videoen vil introdusere deg til klassiserings systemet brukt internasjonalt.
I tillegg viser den en enkel oversikt over hvordan den virker.

I Norge benytter vi dette systemet opp til klasse 3.5.
I tillegg har vi laget to Norske klasser.
– Klasse 4.0 for paraplegikere og funksjonshemmede som ikke faller innenfor det internasjonale klassifiseringssystemet
– Klasse 4.5 for funksjonsfriske som ønsker å være med å spille

Vi spiller også med fratrekk for
– 0.5 kvinnelig utøver på banen
– 0,5 Utøver over 45 år på banen
– 1.0 Rookie utøver på banen

For ytterligere informasjon og definisjoner, se Turneringsreglementet for NM og Norges serien.

Klassifiserte utøvere i Norge

Klasse 0.5
NavnKlassifisering type, år og stedKlubb
Kjetil Bodahl SigurdsenKlyve IL Quad Rugby
Ole FloteInternasjonal(1)
EM Divisjon C, Italia 2016
Oslo Rullestolrugbyklubb
Pål SkogholtEuropeisk
Sverige
Oslo Rullestolrugbyklubb
Simon BergNorge
Østlandscup 2015
Trondheim Rugbyklubb
Sondre HelgesenNorge
Østlandscup 2015
Trondheim Rugbyklubb
Stig Anders JohnsenNorge
Østlandscup 2016
Klyve IL Quad Rugby
Amund HagejordetNorge
Klasse 1.0
NavnKlassifisering type, år og stedKlubb
Anders Larsen-HaugSverigeOslo Rullestolrugbyklubb
Klasse 1.5
NavnKlassifisering type, år og stedKlubb
Aleksander SkauNorge
Østlandscup 2012
Klyve IL Quad Rugby
Jan-Arne JacobsenInternasjonal PermanentOslo Rullestolrugbyklubb
Lars I. EileråsInternasjonal (1)
EM Divisjon C, 2016
Oslo Rullestolrugbyklubb
Gunhild BottolfsenEuropeisk
Italia 2011
Oslo Rullestolrugbyklubb
Klasse 2.0
NavnKlassifisering type, år og stedKlubb
Erik BaretInternasjonal (1)
EM Belgia 2004
Klyve IL Quad Rugby
Håvard L. RaknesInternasjonal (1)
EM Divisjon C, 2016
Trondheim Rugbyklubb
Marius BacherInternasjonal (1)
EM Divisjon C, 2016
Oslo Rullestolrugbyklubb
Morten M. SkauInternasjonal (1)
EM Divisjon C, 2016
Oslo Rullestolrugbyklubb
Klasse 2.5
NavnKlassifisering type, år og stedKlubb
Are W. BrandtInternasjonal (1)
EM Divisjon C, 2016
Trondheim Rugbyklubb
Julie G. JacobsenNorge
Oslo Rullestolrugbyklubb
Klasse 3.0
NavnKlassifisering type, år og stedKlubb
Glenn PoulsenNorgeOslo Rullestolrugbyklubb
Kari KjelskauNorgeOslo Rullestolrugbyklubb
Klasse 3.5
NavnKlassifisering type, år og stedKlubb
Lill GranlundEuropeisk
Italia, 2011
Oslo Rullestolrugbyklubb
Klasse 4.0
NavnKlassifisering type, år og stedKlubb
Abdall AliNorgeKlyve IL Quad Rugby
Geir FaremoNorgeOslo Rullestolrugbyklubb
Jonny GrimestadNorgeOslo Rullestolrugbyklubb
Juraj DraganNorgeBergen Rugbyklubb
Linda Kval-EngstadNorgeKlyve IL Quad Rugby
Marcus U. GilbergNorgeFredrikstad Rugbyklubb
Marius HulsrøjNorgeFredrikstad Rugbyklubb
Martin GrøsfjeldNorgeKlyve IL Quad Rugby
Mostafa EtemadNorgeOslo Rullestolrugbyklubb
Åsmund TørringNorgeKlyve IL Quad Rugby
Klasse 4.5
NavnKlassifisering type, år og stedKlubb
Ahmed KhoderNorgeKlyve IL Quad Rugby
Egzon KukaNorgeOslo Rullestolrugbyklubb
Lukas GaldikasNorgeOslo Rullestolrugbyklubb
Maria KalrudNorgeOslo Rullestolrugbyklubb
Sigmund MathisenNorgeOslo Rullestolrugbyklubb

Kontakt Erik Baret hvis noe er feil eller mangler.